Unia Eurpejska

Sprawdź naszą ofertę

Futura 36

Futura 36

Zobacz jacht
Futura 860

Futura 860

Zobacz jacht

Podczas wyjazdu na Mazury mamy okazję skorzystać z wielu atrakcji, jakie to miejsce nam oferuje. Jednak największą atrakcją, cenioną przez ogrom turystów są piękne jeziora. Samo ich oglądanie to oczywiście zdecydowanie za mało. Mamy chęć wsiąść na jacht i ruszyć w długi rejs, dzięki czemu jeszcze bardziej poczujemy mazurski klimat. Tylko dla wielu osób może pojawić się jeden problem. Brak patentu i tym samym brak możliwości wynajęcia jachtu. Jednak wbrew pozorom brak patentu nie musi być bezwzględną przeszkodą na naszej drodze do wymarzonego rejsu jachtem. Istnieje możliwość wynajęcia jachtu i to zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Wszystko to dzięki ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857), która wprowadza zmiany w uprawnieniach do pływania motorowymi jachtami spacerowymi i brzmi w następujący sposób: "Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h."

W związku tym możliwy jest czarter jachtów bez patentu i taką właśnie możliwość oferuje Państwu nasza firma. Dostępne jachty mogą zostać przez Państwa wyczarterowane po uprzednim przeszkoleniu przez naszą wyspecjalizowaną obsługę. Jachty są eleganckie, nowocześnie zaprojektowane, przestronne oraz zapewniające pełen komfort dla Państwa. Posiadają sypialnie (ilość zależna od typu jachtu), łazienkę z prysznicem, toaletę morską elektryczną, oraz wszelkie technologiczne udogodnienia takie jak instrumenty nawigacyjne, lodówkę, gniazdka w każdej kajucie, telewizję cyfrową oraz wiele więcej! Pragniemy zapewnić Państwu pełen komfort i bezpieczeństwo, by mogli się Państwo w pełni zrelaksować po wyruszeniu w rejs.

Do danego typu jachtów nie jest potrzebny patent, jednak osoba chcąca wyczarterować jacht powinna posiadać poniższe dokumenty:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie - zostaje ono wystawione przez armatora jachtu po przeprowadzeniu kilkugodzinnego przeszkolenia z zakresu obsługi jachtu i odpowiedniego korzystania z niego.
  • zaświadczenie producenta jachtu - czyli swego rodzaju pisemna gwarancja producenta, że konstrukcja danego jachtu uniemożliwia rozwinięcie przez niego prędkości powyżej 15km/h i tym samym jest on w pełni odpowiedni do użytku bez patentu.
  • dowód rejestracyjny jachtu - w przypadku niektórych jachtów dokument ten jest wymagany, jeśli jednak będzie to potrzebne poinformujemy Cię o tym.

Brak któregokolwiek z powyższych dokumentów może prowadzić do ukarania sternika mandatem karnym za prowadzenie jachtu bez koniecznych uprawnień.

Nie ma innych przeszkód, aby mogli Państwo przeżyć niesamowite emocje na naszych szerokich, romantycznych pełnych magii wodach. Gwarantujemy, że wyczarterowanie jachtu będzie świetnym pomysłem. Zarówno dorośli jak i dzieci będą zachwyceni podjęciem nowego wyzwania, aby wyszukać jakie skarby kryje nasza mazurska kraina. Będą mogli Państwo odpocząć od zgiełku, codziennych trosk i zajęć relaksując się w słońcu na dziobie jachtu. Nie ma na co czekać! Już dziś można się z nami skontaktować w kwestii rezerwacji terminu.