Unia Eurpejska

Czarter jachtów w dobie koronawirusa

 

Czy czarter jachtów na Mazurach w wakacje 2020 roku będzie możliwy w związku z rozwojem epidemii Koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19?

To pytanie zadają sobie wszyscy pasjonaci żeglarstwa, Mazur oraz odpoczynku w odosobnieniu. Na szczęście do rozpoczęcia sezonu żeglarskiego w Giżycku i na mazurach zostało sporo czasu i jesteśmy pełni optymizmu że sytuacja zdecydowanie się poprawi.
Jednak czy mimo nie do końca pewnej przyszłości powinniśmy się obawiać rezerwacji jachtu? Zdecydowanie nie! Oto kilka informacji, które z pewnością rozwieją Wasze wątpliwości:

 

Dezynfekcja jachtów

Przed każdym czarterem jachty VipJacht są bardzo dokładnie sprzątane i dezynfekowane. Wszystkie elementy są skrupulatnie czyszczone. W tym sezonie wydłużymy ten czas i będziemy robili to jeszcze dokładniej. Dodatkowo po każdym czarterze jacht będzie ozonowany oraz wyposażany w środki do dezynfekcji.

 

Izolacja w czasie czarteru

Mazury oraz Wielkie Jeziora Mazurskie charakteryzują się wieloma możliwościami cumowania na dziko, przez co możemy ograniczyć do absolutnego minimum kontakt z innymi żeglarzami w portach. Jachty Vipjacht wyposażone są we wszystkie elementy aby nie było potrzeby opuszczania łódki przez większość okresu czarteru jachtu, takie jak: duży zbiornik na wodę ok. 300 litrów, toaletę morską, ciepłą wodę, prysznic, w pełni wyposażony kambuz, lodówkę z zamrażarką, kuchenkę gazową, ekspres do kawy, kostkarkę do lodu, ogrzewanie, TV, bimini połączone tentem ze szprycbudą zakrywające cały kokpit. Dodatkowym atutem są przetwornice, które są w stanie zapewnić prąd 230V czyli taki jak w gniazdku domowym nawet na środku jeziora. Wystarczy zaopatrzyć się w prowiant aby większość czasu spędzić na jeziorze i do minimum ograniczyć wychodzenie z jachtu.

 

Port macierzysty – Ekomarina Giżycko

Port Ekomarina Giżycko wyróżnia się komfortową przestrzenią oraz szerokimi kejami gdzie bez problemu uda Ci się zachować bezpieczną odległość od innych czarterowiczów. Każdy z Naszych jachtów ma swoje wydzielone miejsce oraz nieograniczony dostęp do prądu, wody, sanitariatów, a nawet pralni.
Komfort i wygoda

Jachty VipJacht są zaprojektowane tak aby w 100% wykorzystywać przestrzeń pod pokładem jak i w kokpicie aby przebywanie w czasie rejsów było jak najbardziej komfortowe. Bogate wyposażenie takie jak: elektryczna winda kotwiczna, elektryczny kabestan, ploter z mapami Mazur, instrumenty nawigacyjne, prysznic w kokpicie oraz wiele udogodnień wymienionych w akapicie Izolacja w czasie czarteru sprawi, że będą to Twoje niezapomniane wakacje!

Czarter jachtów Mazury

507 108 150

biuro@vipjacht.pl

ul. Dąbrowskiego 14
Giżycko