Subiektywny przewodnik po mazurskich portach

Blog

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest prawdziwą mekką żeglarzy i osób ceniących niepowtarzalny klimat tego niezwykłego regionu. Malownicza okolica i liczne okazje pozwalające spędzać czas aktywnie co roku kuszą zarówno turystów, jak i stałych bywalców. Trudno jednak wyobrazić sobie wypoczynek pod żaglami bez znajomości mazurskich portów. Oto kilka naszych sprawdzonych propozycji, które warto wziąć pod uwagę!

 

Przemierzając mazurskie trasy żeglarskie, nie sposób się nudzić. Wielbiciele wypoczynku pod żaglami bez trudu znajdą dobrze zaopatrzony ośrodek, który spełni potrzeby czarterowiczów – od obsługi portowej, po smakowitą kuchnię i liczne atrakcje. Każdy z wymienionych portów można odwiedzić, czarterując doskonale wyposażone jachty dostępne w naszej ofercie VIPJACHT. Zatem – w jakich miejscach warto się zatrzymać, decydując się na zwiedzanie regionu z perspektywy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich?

 

Ekomarina Giżycko – duży port w okolicy jeziora Niegocin

 

Pełne zaplecze sanitarno-techniczne, basen portowy obsługujący niemal 140 jednostek pływających, pole campingowe, a wszystko to zaledwie 500 m od centrum miasta? Ekomarina to miejsce położone na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które łączy wszystkie te aspekty, a zarazem – macierzysty port jachtów dostępnych w  naszej ofercie VIPJACHT. Usytuowane na brzegu jeziora Niegocin miejsce zarządzane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. Goście mogą liczyć na pełne wsparcie obsługi, rozbudowany pakiet usług portowych i noclegowych, a także wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych na terenie obiektu. Sporym atutem dla wielbicieli wiatru w żaglach będą cykliczne imprezy żeglarskie i regaty – kalendarz aktualnych wydarzeń dostępny jest na stronie ośrodka.

 

źródło: mazury24.eu

Stanica Wodna Stranda – kolejna propozycja o krok od Giżycka

 

Stranda to nowoczesne centrum wypoczynkowe mieszczące się zaledwie 1 km od Giżycka, w zatoce jeziora Kisajno. Goście z pewnością docenią nie tylko atrakcyjną lokalizację, ale także nowoczesne apartamenty. W trakcie sezonu żeglarskiego lokalna tawerna oferuje szeroki wybór dań z grilla oraz inspirowanych smakami kuchni norweskiej. Poza usługami portowymi do dyspozycji odwiedzających port są również wiata grillowa oraz plac zabaw dla najmłodszych pasjonatów żeglarstwa. Wielbiciele wypoczynku na piaszczystym wybrzeżu docenią bliskość plaży położonej nieopodal obiektu. Malownicza okolica zachęca do spacerów, a organizowane w porcie koncerty szantowe, rockowe i popowe z pewnością pozwolą w pełni poczuć klimat Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

 

źródło: mazury24.eu

Port Sztynort – legenda mazurskich jezior

 

Przemierzając mazurskie szlaki żeglarskie, nie sposób pominąć portu zlokalizowanego w Sztynorcie. Ośrodek oferuje pełne zaplecze noclegowo-gastronomiczne oraz zapewnia obsługę ponad 450 miejsc cumowniczych. Na uwagę zasługuje nie tylko dogodna lokalizacja na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, ale także oferta szkoleniowa – doświadczona kadra Szkoły Żeglarstwa „Gertis” organizuje szkolenia motorowodne i żeglarskie. Usytuowane w obrębie portu restauracje pozwolą rozsmakować się w lokalnych przysmakach, a działający w sezonie sklep żeglarski zadba o potrzeby odwiedzających port gości. Nie brak tu również eventów, koncertów i wydarzeń, które sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu będzie pełen atrakcji – zarówno dla dużych, jak i małych żeglarzy!

 

źródło: mazury24.eu

Port Wioska Żeglarska Mikołajki – żeglarska baza Perły Mazur

 

Mikołajki stanowią szczególne miejsce na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Z uwagi na malownicze okoliczności otaczającej miasto przyrody zwane są Perłą Mazur. Zlokalizowany tutaj port zaspokoi podstawowe potrzeby żeglarzy odwiedzających ośrodek. Odkrywcy i pasjonaci przemierzający mazurskie szlaki żeglarskie mogą tu liczyć także na zaplecze sanitarne i rozbudowaną bazę noclegową miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przycumować w porcie, skosztować lokalnych specjałów lub zagłębić się w historię tej dawnej osady rybackiej i odkrywać jej liczne zabytki.

 

źródło: mazury24.eu

Sun Bila Bogaczewo – przystań i camping

 

Alternatywą dla żeglarzy podążających szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich jest ośrodek Sun Bila zlokalizowany w Bogaczowie, w pobliżu jeziora Niegocin. To skryte w leśnej otulinie miejsce łączy w sobie przystań i camping. Na żeglarzy czeka pełne zaplecze sanitarne oraz w nowoczesne y-boom'y i wszystkie niezbędne media w kei. Nie brak także atrakcji dla najmłodszych, a funkcjonująca w porcie wypożyczalnia sprzętu wodnego zachęca do aktywnego wypoczynku. Podobnie, jak zapierająca dech w piersiach okolica!

 

źródło: mazury24.eu

Port Messa Rydzewo – z widokiem na Giżycko

 

To kolejne miejsce zlokalizowane w okolicy jeziora Niegocin, które łączy atuty doskonale wyposażonej przystani i pola campingowego. Malownicze otoczenie, nowoczesne sanitariaty wykorzystujące działanie eko-pompy, a także rozbudowana infrastruktura turystyczna od lat dbają o zaspokojenie potrzeb żeglarzy przybijających do brzegu. To miejsce sprzyja nie tylko tym, którzy lubią chwytać wiatr w żagle, będzie także odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o rodzinny wypoczynek. Łagodny brzeg tworzy w okolicy obiektu kąpielisko – z piaszczystej plaży rozciąga się widok na Giżycko i zlokalizowany tam port Ecomarina.

 źródło: mazury24.eu

Czarter jachtów na Mazurach to prosty sposób na odkrywanie atutów tego niezwykłego regionu. Sprawdź jeden z naszych jachtów VIPJACHT, zarezerwowuj jednostkę, która spełni Twoje oczekiwania i umożliwi realizację marzenia o przygodzie pod żaglami. Informacje na temat dostępnej floty czy dogodnych warunków czarteru dostępne są na stronie: vipjacht.pl. Szczegóły można uzyskać również, kontaktując się mailowo, jak i telefonicznie – profesjonalny zespół służy swoją pomocą zarówno początkującym, jak i doświadczonym żeglarzom.

 

Warto mieć na uwadze fakt, że nowoczesna infrastruktura portów, a także rozbudowana baza kulinarna oraz noclegowa stwarzają coraz lepsze warunki do odkrywania regionu z perspektywy jachtów. Wszystko to sprawia, że Kraina Wielkich Jezior Mazurskich co roku przyciąga ku sobie tak wielu turystów!

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności. Korzystając ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję, dowiedz się więcej