Unia Eurpejska

Chcąc wyczarterować jacht, najlepiej jest zrobić to na Mazurach. Mamy tu wiele większych i mniejszych jezior, a więc warunki do rejsów są idealne. Z tego względu nie brakuje tu także firm, które czarterują jachty.

Decydując się na rejs, przede wszystkim warto jest przygotować sobie wcześniej dokładnie jego trasę. Do tego niezbędna jest znajomość okolicznych portów. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym portom na Mazurach, do których każdy żeglarz powinien zawitać.

Port Millennium – Żurawi Kąt

Zacznijmy od portu Millenium, który położony jest w miejscowości Górkło nad jeziorem Jagodne. Port ten jest zlokalizowany z dala od zgiełku i hałasu, który znajdziemy w przepełnionych marinach. Dlatego też z pewnością zaspokoi wymagania tak wytrawnego żeglarza, jak i zwykłego turysty szukającego wypoczynku w spokojnym i urokliwym miejscu.

Sam obiekt jest ogrodzony i oświetlony i jest w stanie pomieścić nawet pięćdziesiąt jachtów. Wewnątrz znajduje się także cicha tawerna Piękna Sally, gdzie serwuje się potrawy regionalnej kuchni.

Port Wieczorek

Port ten znajduje się w miejscowości Kleszczewo oddalonej od Giżycka o około 10 kilometrów, położonej nad jeziorem Wojnowo, które znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Sam port jest średniej wielkości, choć jego obsługa na najwyższym poziomie. Oczywiście nie brakuje tu dźwigu, za pomocą którego możemy wodować i wyciągać jachty z wody. Spragnieni żeglarze ukojenia mogą natomiast poszukać w znajdujących się tu apartamentach.

Ekomarina

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć nowoczesnego portu pasażerskiego Ekomarina położonego w Giżycku. Port powstały nad jeziorem Niegocin w roku 2010. Posiada pełne zaplecze sanitarne i techniczne. Na uwagę zasługuje również znakomite położenie tego portu.

Jest to port nowoczesny i duży o czym świadczy fakt, że jest on w stanie pomieścić aż 138 jednostki pływające. Przygotowano tu 106 stanowisk na jachty o długości do 12 metrów i 32 miejsca na jednostki, które są dłuższe. Do tego mamy sześć stanowisk serwisowych, slip i dźwig. Co istotne jachty można tu także zimować, czego jednak większość portów na Mazurach nie umożliwia.

Podkreślmy też, że jest to port Eko. Co to oznacza dla żeglarzy? Ano to, że wyposażony jest on w system odbioru nieczystości i ścieków.

Sam budynek portu zajmuje powierzchnię blisko 2500 m2, w którym znajdziemy kapitanat portu i kasę portową. Oczywiście to nie wszystko, bo poza tym na miejscu jest centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji, WOPR, straży miejskiej i straży pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Pomyślano nawet o sali konferencyjnej.

Dlatego też, jeśli decydujecie się na czarter jachtów na Mazurach, to z pewnością jest to port, który podczas rejsu szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich należy odwiedzić. Choćby z ciekawości przyjrzeć się portowi na europejskim poziomie.

Czarter jachtów Mazury

507 108 150

biuro@vipjacht.pl

ul. Dąbrowskiego 14
Giżycko