Unia Eurpejska

Zielone lasy wokół, lazurowa woda, bajkowe krajobrazy i urokliwe miejscowości to bardzo kusząca wizja wakacji na Mazurach. A Mazury najlepiej poznawać z pokładu jachtu. Płynąć po bezmiarach jezior i rozkoszować się spokojem i słońcem. Teraz możesz to marzenie spełnić, nawet jeśli nie masz patentu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najciekawszych jachtów motorowych dla każdego, które można wyczarterować bez patentu.

Przedstawiamy też warunki, jakie są niezbędne do czarteru.

Bez patentu, ale z dokumentami

Czy można pływać jachtem motorowym bez specjalnych uprawnień? Jak najbardziej tak. Ustawa o sporcie z 2010 r. dopuszcza pływanie jachtem motorowym bez patentu w dwóch przypadkach:
• jednostka jest wyposażona w silnik, którego moc nie przekracza 10 kW (ok. 13,6 KM);
• jacht ma silnik o mocy do 75 kW, ale długość jego kadłuba nie przekracza 13 m, a prędkość jest ograniczona do 15 km/godz.Taki jacht, zwany houseboatem można prowadzić wyłącznie po wodach śródlądowych.
Dodatkowym wymogiem w przypadku houseboatów jest odbycie szkolenia z obsługi jachtu. Zanim wypłyniesz z portu, zostaniesz przez nas odpowiednio przeszkolony, żeby rejs był absolutnie bezpieczny.

Houseboat to idealna łódź dla Ciebie

Już wiesz, że możesz pływać bez uprawnień. Proponujemy Ci wynajem łodzi, która pozwoli bezpiecznie, a jednocześnie wygodnie spędzić wakacje. To tzw. houseboat, czyli motorowa łódź, która świetnie nadaje się do pływania po wodach śródlądowych.
Dlaczego polecamy houseboaty? To nowoczesne łodzie motorowe, które łączą komfort pływania z bezpieczeństwem. Wygodne kajuty, dobrze wyposażona kuchnia z salonem, sporo miejsca do opalania się, łazienka z toaletą, to wszystko znajdziesz na łodzi.
Ogromną zaletą houseboatów jest łatwość manewrowania nimi. Zapewniamy, że nauczysz się prowadzić te łodzie dosłownie w kilka chwil. Możesz nie mieć żadnego doświadczenia ale zachowując zdrowy rozsądek, poradzisz sobie bez problemów i cały rejs będzie przyjemnością i świetną zabawą.
Houseboaty są bardzo ekonomiczne. Zużycie paliwa jest niewielkie, więc nawet długi rejs nie będzie zbyt kosztowny.

Dlaczego warto wypożyczyć houseboata?

Można oczywiście kupić sobie jacht. Ale czy to się opłaca? Jacht nie jest tani, jego utrzymanie także. Dlatego proponujemy czarter jachtów.
Wypożyczasz jacht na tyle, ile potrzebujesz. Nie musisz się martwić obsługą, miejscem w porcie, zimowaniem czy remontami. To leży w naszej gestii. Podobnie jak ubezpieczenie i inne formalności, które są związane z posiadaniem jachtu.
Jacht wypożyczasz z pełnymi zbiornikami paliwa silnikowego i do ogrzewania oraz napełnionymi zbiornikami wody pitnej. Akumulatory są naładowane i sprawdzone. W kuchni jest napełniona butla z gazem. Tobie pozostaje jedynie zadbać o prowiant i dobry humor załogi.

Każdy znajdzie swój wymarzony jacht bez patentu

W ofercie mamy różne jednostki, którymi wygodnie będzie podróżować duża rodzina lub grono przyjaciół. Poznaj nasze jachty motorowe, które wyczarterujesz bez patentu. Są to najlepsze jednostki, jakie można spotkać na polskich wodach śródlądowych. Wygodne, doskonale wyposażone i proste w nawigacji, pozwalają na przeżycie prawdziwej przygody życia. Mogą stać się też początkiem żeglarskiej pasji.

  • Spacerowy STILLO 30 dla rodziny
    Stilo 30

 

Stillo 30 jest nowoczesnym, bardzo wygodnym jachtem typu spacerowego z wyższej półki. Zapewnia komfortowy rejs dla 8 osób. Duży kokpit i nowoczesna, elegancka linia nadbudówki sprawiają, że łódź jest bardzo wygodna, a jednocześnie znakomicie się prezentuje.

Pływanie Stillo 30 ułatwia stery strumieniowy. Dzięki temu sterowanie jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. Główny napęd stanowi silnik stacjonarny, który zapewnia odpowiadnią moc.
Łódź ma 9 m długości i 3,25 m szerokości. Wysokość mesy to 1,9 m. W mesie znajduje się podwójna rozkładana koja. Oprócz tego są 3 zamykane koje – jedna dziobowa i 2 rufowe.

  • Ekskluzywna FUTURA 36

Futura 36

 

Futura 36 to jeden z największych jachtów motorowych, którym możesz pływać bez patentu. Ma aż 11 m długości i 3,5 m szerokości, a wygląda wyjątkowo pięknie. Doskonale zaprojektowany, zapewnia dużo miejsca na zewnątrz i w środku. Jednostka jest zaopatrzona mocny silnik stacjonarny oraz stery strumieniowe.
Oferujemy dwie wersje tego jachtu. Jedna to wersja z 4 oddzielnymi kabinami którą może żeglować do 10 osób. Druga, 3 – kabinowa, ma dwie duże kajuty na rufie oraz jedną bardzo dużą na dziobie. Ta wersja pomieści do 8 osób.
Jak przystało na luksusowy jacht, oprócz wyposażenia typowo żeglarskiego, czyli echosondy, logu, map i windy kotwicznej, jest tu sporo udogodnień. Lodówka, piekarnik, prysznic z ciepłą wodą, toaleta morska elektryczna, a nawet kostkarka do lodu, pozwalają na wygodny wypoczynek.Na rufie wydzielono platformę z miejscami do siedzenia. Można się tu wygodnie opalać oraz spędzać wspólnie czas. W podobny sposób można wykorzystać pokład na dziobie.

  • Pływaj luksusowo na FUTURA 40 GRAND HORIZON

Futura Grand Hoziron

 

Futura 40 Grand Horizon to młodsza, większa siostra Futury 36. Ten spacerowy jacht to wyjątkowo luksusowa jednostka, a eleganckie, nowatorskie rozwiązania pozwalają na wygodny rejs 8 osób w obszernych kabinach.. Długość łodzi wynosi aż 11.7 m, a szerokość 3,5 m. Sterowanie ułatwia druga sterówka na dachu.
Jak na luksusowy jacht przystało, łódź ma bogate i bardzo wygodne wyposażenie. Bardzo duży kokpit, świetnie wyposażony kambuz, trzy oddzielne kabiny, czy toalety. Do tego telewizor i radio oraz sporo miejsca do wspólnego biesiadowania czy kąpieli słonecznych.

  • Jacht bez patentu dla każdego, czyli FUTURA 860

Futura 860

 

Piękną linia, nowoczesne kształty i bardzo wygodne wnętrze to najkrótszy opis jachtu motorowego Futura 860. Ten jacht o niewielkiej długości 8,6 m i szerokości 3,2 m kryje bardzo obszerne wnętrze, w którym mieszczą się nie tylko 3 zamykane kabiny, ale także duża mesa, toaleta i prysznic. Na jednostce wygodnie może pływać 8 osób.
Łódź napędza mocny silnik stacjonarny. Sterowanie przy pomocy steru strumieniowego nie nastręcza żadnych trudności. Futura 860 to najlepsza jednostka dla początkujących żeglarzy, że względu na bardzo prostą obsługę, a jednocześnie komfortowe wyposażenie.

Czarter jachtów Mazury

507 108 150

biuro@vipjacht.pl

ul. Dąbrowskiego 14
Giżycko